Wspieraj1


Ratujemy przy użyciu motocykli.  Jesteśmy organizacją non-profit. 

To jak wiele będziemy w stanie zrobić zależy także od Ciebie! 

Możesz nasz wesprzeć poprzez portal siepomaga.pl – kliknij i dołóż swoją cegiełkę do ratowania życia.

Możesz też zrobić przelew na nasze konto:

Nr konta: 76 1140 2004 0000 3002 7669 7800

Dlaczego w ogóle jest sens nas wspierać?

Tworzymy i wdrażamy do służby motocykle ratunkowe w całej Polsce.

Motocykl ratunkowy, motocykl-karetka, motoambulans. Wiele nazw, jedna funkcja:

Jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanego, rozpoznać sytuację i ocenić jaki sprzęt będzie potrzebny oraz rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy w jak najkrótszym czasie.

Motocykl ratunkowy jest szybszy niż tradycyjna karetka. W zakorkowanych miastach czas dotarcia do miejsca wezwania zredukowany z około 8-10 do 4-5 minut. Zakorkowane ulice, godziny szczytu, wąskie uliczki czy zastawione słupkami podwórka – to co dla karetki jest dużą przeszkodą, od ratownika na motocyklu wymaga po prostu sprawnego manewrowania. Szybciej na miejscu wezwania oznacza większe szanse na uratowanie zdrowia i życia.

W wypadkach komunikacyjnych zdarza się, że mamy do czynienia z kolizjami wielu pojazdów na raz. Służby ratunkowe dostają dużo sprzecznych informacji odnośnie sytuacji, a w konsekwencji nie wiadomo ile i jakich jednostek zadysponować.  Pierwszy na miejscu zdarzenia ratownik na motocyklu jest w stanie nie tylko skoordynować akcję ratunkową i ocenić stan poszkodowanych, ale  od razu zaczyna udzielać pierwszej pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Z badań wynika, że do 70 kilometrów od centrum dużych aglomeracji motocykl jest w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia szybciej niż śmigłowiec.

Nie dość, że szybciej – to jeszcze taniej. Trzykrotnie tańszy od karetki, z analogicznym wyposażeniem i o połowę tańszy w eksploatacji. Nowa wyposażona karetka to około 500 tysięcy złotych. W tej cenie można zakupić 3 nowe, w pełni uzbrojone i wyposażone motocykle ratunkowe.

Statystyki mówią również o 20-40 % nieuzasadnionych wezwań pogotowia. Każde z takich wezwań wymaga jednak reakcji. Weryfikacja, czy wezwanie jest zasadne, odbywa się dzięki motocyklom szybciej i bez „blokowania” karetki, a to oznacza zdecydowane zwiększenie dyspozycyjności karetek w jednostkach dysponujących również motocyklami. Jeśli przy tym uwzględnimy fakt, że przy zasadnych wezwaniach ratownik nie tylko udziela pomocy, ale również jest  stanie ocenić jakiego typu karetka jest niezbędna, wzrasta nie tylko responsywność na wezwania, ale równocześnie jakość niesionej pomocy.

Dlatego właśnie powstała Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska, aby promować i wspierać rozwój ratownictwa motocyklowego w całym kraju. Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska  wspiera powstawanie i działanie motocykli ratunkowych w całej Polsce.

Jednak, abyśmy mogli działać potrzebujemy Twojej pomocy!

Dlatego właśnie prosimy – zaufaj nam i wesprzyj nasze działania!

Obiecujemy Ci, każda wpłacona złotówka zostanie wykorzystana na to, aby ratować życie.  Więcej motocykli w Polsce to większe szanse na szybsze docieranie do poszkodowanych, odciążone karetki i krótszy czas reakcji.

A czy nie powinno tego finansować Państwo, NFZ? Dlaczego potrzeba Twoich pieniędzy aby wspierać Państwowe Ratownictwo Medyczne?

Na razie w ustawie o Ratownictwie Medycznym nie ma motocykli jako pojazdów, które mogą być użyte w ramach systemowych działań finansowanych z budżetu. Są projekty, pomysły i propozycje zmian, są lokalne inicjatywy realizowane przy dobrej woli urzędników niektórych miast. Z braku możliwości finansowania motocykli ratunkowych ze środków NFZ jest ich w polsce dosłownie kilka.

Możemy czekać, aż zmieni się prawo… Albo możemy wziąć sprawy w swoje ręce i już dziś, już teraz zrobić wszystko co możliwe, aby motocykle ratunkowe wyjechały na ulice miast aby ratować życie.

I to właśnie robimy w Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Zaufali i wspierają nas najlepsi.

Pomóż nam i Ty!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z nami: 

fundacja@ratownictwomotocyklowe.pl

tel. 660 901 908

 

 

Nr konta: 76 1140 2004 0000 3002 7669 7800